ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 15:08

Siirt Valisi Ahmet Aydın, gazecilerin bayramını kutladı

Siirt Valisi Ahmet Aydın, gazecilerin bayramını kutladı


Siirt Valisi Ahmet Aydın, 24 Temmuz basından sansürün kaldırılmasının 105. yıldönümü ve Gazeteciler Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Vali Aydın mesajında şu görüşlere yer verdi: "Değerli Basın Mensupları, Türk basınında sansürün kaldırılışının 105. yıldönümünde, tüm basın mensuplarının "24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı kutluyorum. Günümüzde hızla gelişen ve etkinliği her geçen gün artan yazılı, işitsel ve görsel basın kuruluşları, yaşadığımız bölge ve tüm dünyadaki gelişmeler hakkında bizi bilgilendirerek, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması ve kamuoyu oluşturulması gibi birçok önemli görev ve sorumlulukları da üstlenmektedir.

Bir ülkedeki demokratik yapının, düşünce ve ifade özgürlüğünün en önemli göstergesi basın özgürlüğüdür. Basın, kamuoyu oluşturma ve toplumu aydınlatma işlevini yerine getirirken, hukukun evrensel ilkelerine bağlı kalması ve özel hayat ve kişilik haklarına saygı göstermesi ve doğru olmayan haberlerden kaçınması da oldukça önem arz etmektedir. Türkiye'de başlatılan Çözüm Süreci'nin başarıya ulaşması, birlik ve beraberliğin perçinlenmesi, toplumsal barışın korunması ve güçlendirilmesinin en önemli unsurlarından biri de basın ve medya kuruluşlarının kamuoyuna aktaracağı doğru bilgiler hayati bir önem arz eder. Doğru, objektif ve ilkeli habercilik anlayışı ile dikkati çeken ilimiz basınının, Çözüm Sürecine önemli katkı sunduğuna inanıyor, bizlerle sürekli beraber olan, destek veren ve çalışma arkadaşlarım olarak gördüğüm değerli basın çalışanlarının günü’nü kutluyor; sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER