ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 15:14

Siirt Emniyeti'ne 38 yeni araç alındı

Siirt Emniyetine 38 yeni araç alındı


Siirt’te İl Emniyet Müdürlüğü'ne; İl Özel İdaresi ve hayırsever işadamlarının katkıları ile alınan farklı marka ve modellerde 38 araç düzenlenen törenle hizmete girdi

Barış Mahallesi Polis lojmanları bahçesinde düzenlenen törende konuşan Vali Ahmet Aydın, “Bugün gelinen noktada, çağın bilim ve teknolojisine uygun, modern araç-gereçlerle, donanımlı bir emniyet teşkilatı, halkımıza en kaliteli hizmeti verecektir. Emniyet teşkilatımız görevinin bilinci içerisinde, vatandaşlarımıza karşı hoşgörülü, güler yüzlü ve yardım sever bir anlayışla hizmet veriyor. Siirt’ in kanayan yarası tefecilikle mücadelede yapılan operasyonlarla ilk defa tefecilerin mal varlıklarına el konuldu. Bu kan emici şebekelerle mücadelemiz kararlılıkla devam ediyor, devam edecektir. Bu başarılı operasyonlarda büyük özveri ile çalışan başta emniyet müdürümüz Mutlu Ekizoğlu’na ve tüm emniyet teşkilatımızı tebrik ediyorum. Ayrıca iş adamlarımıza meslek kuruluşlarına verdikleri destekten dolayı da teşekkür ediyorum." dedi.

İl Emniyet Müdürü Mutlu Ekizoğlu ise yaptığı konuşmasında şunları ifade etti,”Daha huzurlu bir kent için halkımızın bizlere gösterdiği ilgi ve desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Müdürlüğümüze araçların alımıyla, araç filomuz daha da güçlendi. Siirt emniyeti olarak, vatandaşlarımıza hizmetin en kalitelisini sunmak için önemli projelerin hayata geçiriyoruz. Müdürlüğümüz bünyesinde Kürtçe ve Arapça kursları devam etmektedir. Amacımız vatandaşlarımızla kurulan iletişimi daha da güçlendirmektir.”
Düzenlenen programda kesilen İl Müftüsü Faruk Arvas tarafından yapılan duanın ardından, kurban kesildi. Program, Vali Ahmet Aydın’ın yeni alınan araçların direksiyonuna geçerek meydanda kısa bir tur atmasıyla son buldu.

Programa Siirt Valisi Ahmet Aydın, İl Emniyet Müdürü Mutlu Ekizoğlu, il Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Selçuk Yıldırım, İl Genel Meclis Başkanı Fırat Soysal, Siirt TSO başkan vekili Özgür Çalapkulu ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER