ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Şubat 2014 Pazartesi 16:31

Şifa'da 'Herkes O'nu okuyor'


Peygamber Efendimiz’i (s.a.s.) tanımak ve tanıtmak için başlatılan dünya çapında başlatılan 'Herkes O’nu Okuyor’ kampanyası kervanına Özel Erzurum Şifa Hastanesi çalışanları da katıldı.

Şifa personeli 'O'nu' okuyor. Hz. Muhammed'in (s.a.s.) hayatını anlatan eserlerden Dr. Reşit Haylamaz'ın, 'Efendimiz' isimli kitabına başlayan Şifa Hastanesi personeli, mesai saatleri arasını Efendimiz'i tanımakla değerlendiriyor. Hastane yönetimi 'Herkes O’nu Okuyor' kampanyası kapsamında 50 çalışanına kurayla Dr. Reşit Haylamaz’ın kaleme aldığı Peygamberimizin Hayatı adlı kitap hediye edildi.

Başhekim Opr. Dr. Sabahattin Dalga,"Türkiye geneli başlatılan, 'Herkes Onu Okuyor’ kampanyasına, hastanemiz personeli de katıldı. Personelin talebi doğrultusunda Herkes O'nu Okuyor kampanyasını hastanemizde başlattık. Kampanyaya bütün hastane personeli katılıyor. Kitap okuyarak ya da internet üzerinden Efendimiz'in hayatını okumaya başladı arkadaşlarımız. Bir Müslüman olarak Efendimiz'in hayatını okumak, öğrenmek ve hayatımızı onun gibi yaşamaya çalışmak asli görevlerimizden birisi. O’nu ne kadar iyi tanırsak çevremize, ailemize, dostlarımıza, çalışma ortamındaki hastalarımıza karşı daha insancıl bakmayı başarabileceğiz." dedi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER