ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 16:49

SGK Ünye İlçe Müdürlüğü, bir dizi etkinlik düzenliyor

SGK Ünye İlçe Müdürlüğü, bir dizi etkinlik düzenliyor


Her yıl ülke genelinde 14-20 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Ünye İlçe Müdürlüğü bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

    İlk olarak Ünye Kaymakamı Mustafa Demir’i ziyaret eden SGK Ünye İlçe Müdürü Mehmet Yaşar Günay, daha sonra Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu ve Ünye Garnizon Komutanı Yarbay M. Metin Dermut’u ziyaret etti. Günay, ziyaretlerinde SGK çalışmaları ve kayıt dışı istihdam hakkında bilgi verdi.

    Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu’nu ziyaret eden SGK Ünye İlçe Müdürü Günay, “Hizmetlerin yerelde halkın ayağına sunulması amacıyla ilçelerimizde sosyal güvenlik merkezi müdürlükleri oluşturuldu. Yeni yere taşındığımızda ek olarak açacağımız servislerimiz var. Sosyal güvenlik kurumu beşikten önce ve mezardan sonrada hizmet vermeye devam ediyor. Beşikten önce anne karnındaki çocuğa hizmet vermeye başlıyor, vefatından sonra sigortalının hak sahiplerine hizmet vermeye başlıyor.” dedi.

    Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, “Sosyal güvenlik kurumu çok önemli bir kurumumuz ve bizlerin özellikle dar gelirli insanlarımızın geçmişte neler yaşadıklarını çok iyi bilenlerdeniz. Bugün SGK’nın geldiği durum tam maksimum seviye olmasa bile geçmişle kıyaslandığında çok ciddi mesafeler almış bir kurum. Bu manada doğumdan başlayıp mezardan sonrada devam eden, insana hayatında hep var olan bir kurum. Sosyal güvenlik haftası münasebetiyle bütün çalışanlarına haftanın kutlu olmasını, başarılarının daim olmasını diliyorum” diye konuştu.

    Günay, ikinci ziyaretinde Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun ziyaret etti. Günay, “SGK Haftamızın bu yıl 5. senesini kutluyoruz. 5502 sayılı kanunla SGK, emek sandığı BAĞ-KUR 3 ayrı kurum birleştirilerek tek çatı altında toplandı. Devasa bir kurum haline geldi. Artık vatandaşlarımızın tamamını bünyesine kazandırmış bir kurumdur.” şeklinde konuştu.

    Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun ise “Son yıllarda SGK’nın çok güzel faaliyetleri var. Ben Ünye’de ilk göreve başladığımda Ünye’de bir SGK’nın olacağını tahmin etmiyordum. SGK’nın ilçede teşkilatı olduğunu öğrendim çok sevindim. Hizmet vatandaşın ayağına kadar da gelmiş. Başarılarınızın devamını diliyorum.” dedi.

    SGK Ünye İlçe Müdürü Günay’ın son durağı ise Ünye Garnizon Komutanı Yarbay Mehmet Metin Dermut oldu. 


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER