ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 13:29

SGK çalışanlarının çocukları da ebeveynleri ile mesai yaptı

SGK çalışanlarının çocukları da ebeveynleri ile mesai yaptı


Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Bursa İl Müdürlüğü personel çocuklarının, anne ve babalarının yaptıkları işleri görmeleri ve SGK’yı tanımaları amacıyla ‘SGK Ebeveyn-Çocuk' günü etkinliği düzenlendi.

Sabah ebeveynleriyle birlikte mesaiye başlayan personel çocukları, tüm gün anne ve babaları ile mesai yaparken öğle yemeğini de yemekhanede beraber yedi. İl Müdürlüğü servislerindeki günlük mesaileri yanında çocuklar kendileri için düzenlenen çizgi film ve karagöz-hacivat gölge oyununu etkinlilerinde konferans salonunda bir araya geldi.

Bu projenin fikir babasının kızının olduğunu anlatan İl Müdürü Ahmet Metin, işten yorgun dönmesi nedeniyle kızının akşamları kendisiyle ilgilenilmemesinden yakınması ve işte gün boyunca ne yapıldığını merak etmesinin bu projenin doğmasına neden olduğunu anlattı. Metin, isteyen tüm personelin bir günlük mesailerini çocuklarıyla geçirmeleri için bugünü düzenlediklerini belirtti.

Sosyal Güvenlik bilicinin küçük yaşlarda edinilmesinin önemine dikkat çeken Metin, "Bu proje ile gün boyunca anne-babalarının mesailerine yardım eden çocuklarımızın hem ebeveynlerini anlama imkanı hem de sosyal güvenlik kurumunu tanıma fırsatı bulmasının, minik yavrularımızın gelişimine önemli katkılar sağlayacaktır." dedi

Çocuklara, "Güven ve Yarışcı Çocuklar" ile "Güven ile Sağlıklı Emeklilik" kitap ve CD’lerinin bulunduğu çanta hediye edildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER