ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 11:57

Seyitgazi Mahallesi'nde cadde ve sokaklar yenileniyor

Seyitgazi Mahallesinde cadde ve sokaklar yenileniyor


Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Seyitgazi Mahallesi, Seyit Burhanettin Mezarlığı çevresinde yol yenileme ve düzenleme çalışması yaptıklarını belirtti. Büyükkılıç, bu çalışma sayesinde 2 cadde ve 6 sokak ile bunlara bağlantılı tüm yollarda yol yenileme, kaldırım ve otopark inşa ettiklerini söyledi.

        Memduh Büyükkılıç, yaptığı açıklamada devam eden alt yapı çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Seyitgazi Mahallesi'nde gerçekleştirilen alt yapı çalışmaları neticesinde yolların yeniden bakım ve onarımdan geçirildiğini belirten Başkan Büyükkılıç, "Bu semte yer alan Müze Caddesi ve Ahmed Yesevi Bulvarı ile Gültepe, Kütüphane, Sanat Okulu, Müze Geçidi, Eda, Gaziler ve Mahmutpaşa sokakları ile bunlara bağlantılı tüm yollarda alt yapı çalışması yaptık. Bozulan yollarda yol genişletme ve düzenleme çalışması yapıldı. Seyit Burhanettin Mezarlığı'nın kuzey bölümünde yer alan ve Talas Caddesi ile Ahmet Yesevi Bulvarı'nı birbirine bağlayan Cüze Caddesi'nde yaya yolu, kaldırım ve ücretsiz semt otopark inşa ediliyor. Bu alanda otopark önemli. Çünkü Güldüoğlu Aile Sağlığı Merkezi yer almaktadır. Yani bir sağlık kuruluşun yolu ve çevresi her zaman açık olmalıdır. Yol genişletme ve çevre düzenleme ile semt otopark yapımı sonrası Seyitgazi Mahallesi'nin tüm yolları asfaltlanacaktır. Bu çalışma esnasında diğer kurum ve kuruluşlar ile ortak çalışma yerine getirildi." dedi.

        İki cadde ile 6 sokak ve bunlara bağlantılı yollarda 5 bin 200 ton asfalt kullanılacağını ifade eden Büyükkılıç, yapılan çalışmaların semt halkına hayırlı olsun temennisinde bulundu. Büyükkılıç, Seyitgazi Mahallesi'nin bu yıl adeta yenileneceğini sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER