ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ocak 2013 Salı 13:51

Şeyh Cemil Nardalı ‘Diriliş’ oyunuyla anıldı

Şeyh Cemil Nardalı Diriliş oyunuyla anıldı


Adana’nın düşman işgalinden kurtuluş mücadelesinde öne çıkan kahramanlarından Şeyh Cemil Nardalı, ‘Diriliş’ adlı tiyatro oyunuyla anıldı.

Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda sahnelenen ‘Diriliş’i, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ümit Özgümüş, Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Kazım Barışık, Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy ile çok sayıda davetli izledi.

Kurtuluş Savaşı'nda Adana'yı işgal eden Fransız Kuvvetleri'ne karşı mücadele vermiş, Fransızların şehir merkezinde yaptığı zulümden halkın Toroslar'a geçmesi (Kaç Kaç) için çaba harcamış olan Şeyh Cemil Nardalı’nın torunlarından, Kuyumcu Esnafı Şahap Nardalı’nın sponsorluğunu yaptığı oyunda görev alan amatör oyuncular, o günkü heyecanı sahneye yansıtarak izleyenlerden sık sık alkışlar aldı.

Şeyh Cemil Nardalı’nın torunlarından Kuyumcu Şahap Nardalı, davete katılanlara teşekkür etti. Nardalı, “Şeyh Cemil’in Adana’nın kurtuluşunda vermiş olduğu eşsiz mücadelenin bir tiyatro oyunuyla sahnelenmesi bizleri çok mutlu etmiştir. O’nun torunu olmaktan gurur duymaktayım. Bu vatanseverlik olayının başarıyla sonuçlanmasından bütün Adana halkı gurur duymaktadır.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER