ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 13:34

Seydişehir'in çehresi kentsel dönüşümle değişiyor


Konya’nın Seydişehir ilçesinde ‘Kentsel Tasarım’ çerçevesinde ilçenin en yoğun yerlerinden Atatürk Caddesi’nin çehresi değişiyor.

Yaşam kalitesini yükseltme adına yapılan çalışma ile estetik ve modern görünümün yanı sıra sosyal yaşam alanının genişletilmesi hedefleniyor. ‘Kentsel Tasarım’ çerçevesinde Atatürk Caddesi’nin orta refüjü geçen hafta 80 adet leylandi ağacıyla süslenmişti. Yapılan çalışmalar hakkında bir açıklama yapan Seydişehir Belediye Başkanı Abdülkadir Çat, bu proje ile Seydişehir'in geleceğini inşa ederken, aynı zamanda vatandaşların yaşam kalite ve standartlarını yükseltmeyi hedeflediklerine vurgu yaptı.
Başkan Çat sözlerine şöyle devam etti: "Belediye, son projelerinden biri olan Atatürk Caddesi Kentsel Tasarım Projesi'ni en iyi şekilde başardı. Cadde estetik ve modern bir görünüme kavuşmasının yanı sıra ilçenin en önemli sosyal yaşam alanı haline geldi. Seydişehir’imizi Marka Şehir Seydişehir vizyonu ile cazibe merkezi haline getirme hedefimize yönelik kararlı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Peyzaj düzenlemeleri, gece ışıklandırmasıyla Atatürk Caddesi sadece ilçemizin ve bölgemizin değil Türkiye’nin en önemli ve modern caddeleri arasında örnek projelerden biri olarak yerini aldı. Caddede oluşturulan yepyeni sosyal donatı alanları ile ilçemizin sosyal yaşamına canlılık kazandırdık. Burada düzenlediğimiz konserler ve sanat etkinlikleriyle Seydişehirimizde var olan birlik beraberlik, kardeşlik duygularının gelişmesine katkı sağlıyoruz. Atatürk Caddesi vatandaşlarımızın aileleriyle birlikte rahatça dolaşarak hoşça vakit geçirebilecekleri, alışverişlerini yapabilecekleri en önemli sosyal yaşam merkezi olarak hizmet vermeye devam etmektedir."

Proje kapsamında Ramazan akşamlarını sahur vaktine kadar vaktini dışarıda geçiren vatandaşlar için Atatürk Caddesi saat 20.00-02.00 arasında araç trafiğine kapatılıyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER