ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Aralık 2013 Perşembe 14:09

Sevgiye Uzanan Eller'den teşekkür


Adana Valiliği’nce, yürütülen Sevgiye Uzanan Eller Projesi'ne destek veren Podomania Ayak Sağlığı Merkezi kurucusu ve uzmanı Nazlı Ekici’ye teşekkür belgesi verildi.

Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen törene Vali Hüseyin Avni Coş, Vali Yardımcısı Halis Arslan, Sevgiye Uzanan Eller Projesi’ne destek veren kurum ve kuruluş temsilcileri ile proje kapsamındaki öğrenciler katıldı. Törende konuşan Vali Coş, özellikle yoğun göç alan bölgelerdeki yoksul ve ihtiyaç sahibi ilköğretim öğrencilerinin sportif ve kültürel faaliyetlere yönlendirilerek, toplumsal kaynaşma ve bütünleşmenin arttırılması noktasında hayata geçirilen; 'Sevgiye Uzanan Eller Projesi'nin, amacına ulaşmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Bugünün çocuklarının, geleceğin teminatı olduğunu vurgulayan Vali Coş, konuşmasının ardından, proje kapsamında bugüne kadar ortaya konulan çalışmalara katkı sunan çeşitli kurum ve kuruluş temsilcileri ile hayırseverlere teşekkür belgesi verdi.

Kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirdiği yürüyüş analizi sonucunda, çocukların ayaklarındaki problemlere yönelik ayakkabı ve tabanlıklarını temin eden Nazlı Ekici, çocuklara ayak sağlığı konusunda sunum yaparak sorularını da yanıtlamıştı. Ekici, “Sağlık ayaktan başlar. Bugünün çocuklarının geleceğe sağlıklı adımlarla devam edebilmesi için bundan sonra üzerimize düşen ne ise yapacağız.” diyerek sözlerini bitirdi. Kızılötesi ileri teknoloji ile çalışan bir tarayıcı (Podoscanalyser) ile gerçekleştirilen ‘yürüyüş analizi testi’ ile çocukların bir nevi ayaklarının röntgeni çekilerek, ayaktaki sorunları saptanmıştı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER