ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mart 2014 Pazar 13:33

SEÜ Rektörü Doğan, Emniyet Müdürü Böğürcü’yü ziyaret etti

SEÜ Rektörü Doğan, Emniyet Müdürü Böğürcüyü ziyaret etti


Diyarbakır’ın ilk vakıf üniversitesi olan Selahaddin Eyyûbi Üniversitesi'nin (SEÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Doğan, şehre atanan Emniyet Müdürü Halis Böğürcü’yü ziyaret etti.

SEÜ tarafından yapılan açıklamaya göre, Rektör Prof. Dr. Ekrem Doğan ile üniversitenin Genel Sekreteri Hüseyin Erdoğan, Diyarbakır Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü’yü ziyaret
ederek yeni görevinin hayırlı olmasını dilediler. Rektör Doğan ayrıca Böğürcü’nün uzun yıllar emniyet teşkilatına katkıları yanı sıra Anayasa hukuku alanında öğretim görevlisi olmasından dolayı memnuniyetini dile getirdi. Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü, Selahaddin Eyyübi Üniversitesi’nin Diyarbakır ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi için memnuniyet verici olduğunu söyledi, Diyarbakır için ikinci bir üniversitenin ihtiyaç olduğunu belirtti. SEÜ’nün bu yıl ilk öğrencilerini alacağı ifade edildi.

Açıklamada, üniversite bünyesinde iktisadi ve idari bilimler, mühendislik ve mimarlık, ilahiyat ve sağlık bilimleri fakülteleri ile meslek yüksekokulu, sosyal bilimler, fen bilimleri ve sağlık bilimleri enstitülerinin yer alacağı bildirildi. İlk başta sağlık bilimler ile iktisadi ve idari bilimler fakültesinin açılmasının amaçlandığı aktarılan açıklamada, Sağlık Bilimleri Fakültesi başlığı altında hemşirelik, beslenme ve diyetektik ile fizyoterapi bölümlerinin olacağı, iktisadi ve idari bölümler fakültesi bünyesinde ise ilk etapta işletme bölümü ile iki yıllık dış ticaret meslek yüksekokulunun olacağı kaydedildi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER