ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Rüzgarlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 13:35

Servis sürücülerine eğitim semineri


Şırnak'ın Cizre ilçesinde öğrenci taşıma hizmetinin düzenli ve güvenli hale getirilmesi amacıyla okul servisi sürücülerine yönelik seminer düzenlendi.

Özel İstikbal Koleji konferans salonunda düzenlenen seminerde, Özel İstikbal Koleji Müdür Yardımcısı Şehmuz Dal tarafından servis sürücülerine İçişleri Bakanlığı Okul Servisleri Yönetmeliği ve Karayolları Trafik Kanunu gibi mevzuat bilgilerinin yanı sıra trafikte ve öğrenci taşıma sırasında uymaları gereken kurallar hakkında bilgi verdi. Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliğine göre okul servis aracında bulunması gerekenler hakkında da bilgi veren Dal, hız ihlalleri, trafikte doğru bilinen yanlışlar, takip mesafesi, öğrenci indirme ve bindirme kuralları konularında sürücüleri bilgilendirdi.

Okul Müdürü Fatih Açıkgöz, “Amacımız öğrenci taşıma hizmetinde okul servis araçlarında aranan şartlar ve uyulması gereken kurallar hakkında şoförleri bilgilendirmektir. Servis şoförlerinin taşıma hizmeti esnasında öğrencilerimize davranış ve tutum bakımından örnek olmalarını sağlamaktır.” dedi.

Servis şoförleri, seminerin kendileri için çok faydalı olduğunu belirterek, Özel İstikbal Koleji Müdürlüğüne ve seminer veren Müdür Yardımcısı Şehmuz Dal’a teşekkür etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER