ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mart 2013 Pazartesi 12:12

Şereflikoçhisar'da 50 bin fidan toprakla buluştu

Şereflikoçhisarda 50 bin fidan toprakla buluştu


 Ankara Şereflikoçhisar Belediyesi tarafından hayata geçirilen ilçe geneli ağaçlandırma seferberliği projesi kapsamında bu yıl 50 bin fidan dikildi.

    Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ, bu yıl ilçe genelinde yürütülen ağaçlandırma çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini ifade ederek, Orman Bakanlığı ve Kaymakam Hasan Kürklü’nün destekleri ile ağaçlandırma projelerinin devam ettiğini belirtti. Altuğ, “Peçenek Barajı civarı ve aile piknik parkı ağaçlandırma çalışmalarımız ile birlikte ilçe merkezinde bulunan tüm yeşil alanları ağaçlandırıyoruz. Emek Mahallesi'nde 2 ay önce bir ağaçlandırma çalışması yaptık. Bugün de Hacıenbiya Mahallemizde bulunan yeşil alanını ağaçlandırıyoruz ve bu çalışma ile bu sezonda 50 bin fidanımızı dikmiş olduk. Buraları ileride çocuk parkı olarak kullanmak istediğimizde ağaçlarımız yetişmiş olacak ayrıca ağaç diktiğimiz yerleri de koruma altına alıyoruz.” dedi.

    Etkinliğe Kaymakam Hasan Kürklü, AK Parti İlçe Başkanı Ferdai Polat, mahalle sakinleri, İbrahim Baltacı İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencileri katıldı. Ağaç dikme etkinliği sonunda öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Başkan Altuğ, tek tek hatıra fotoğrafı çektirerek ağaçlara bakma ve sulama sözü aldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER