ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 16:58

Şenkayalılar 'Kültür Müdürlüğü'ne tepki gösterdi


 Erzurum Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü'nün resmi web sayfasında ilçelerinin ismine yer verilmemesi nedeniyle Şenkaya dernek başkanları tepki gösterdi.

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü'nün web sitesinde 16 ilçenin isminin yer almasına karşılık Şenkaya'ya yer verilmemesi tepki topladı. Şenkaya Kültür, Sanat ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Sürmeli Özeren ile Ankara Şenkayalılar Dernek Başkanı Tokay, ilçe ismine Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü web sitesinde yer verilmemesinin affedilemez olduğu görüşünde birleşti. Tokay, Erzurum'un okuma yazma oranı olarak ülkenin önde gelen ilçelerinden birisi olan Şenkaya'nın ismine kurum resmi sitesinde yer verilmemiş olmasına anlam veremediklerine vurgu yaparak, "1946 yılında ilçe statüsünü kazanan ilçemiz, ülkemizin okuma yazma oranı en yüksek ilçesidir. Doğası, tarihi, kültürüyle isminden söz ettiren ilçemizin ismine Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü'nün web sitesinde yer verilmemesini protesto ediyoruz." dedi.

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü yetkilileri ise web sitesinin henüz yapım aşamasında olduğunu ileri sürerek, "Web sitemiz yapım aşamasında. Web sayfasında Şenkaya'ya yer verilmemesi diye bir şey söz konusu olamaz. Gereğini hemen yapacağız." açıklamasında bulundu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER