ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2012 Perşembe 21:02

Selimiye Mahallesi de meydana kavuşuyor

Selimiye Mahallesi de meydana kavuşuyor


Bursa'da, yoğun yapılaşma nedeniyle park ve sosyal donatı alanlarından yoksun olan Selimiye Mahallesi’ne meydan kazandırmak için başlatılan çalışmalar sürüyor. Bu amaçla Selimiye Camii’nin önünde bulunan binayı kamulaştıran Bursa Büyükşehir Belediyesi, söz konusu binanın yıkım çalışmalarına başladı.

Yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, özellikle yapılaşmanın yoğun olduğu kent merkezinde hizmet üretmenin kolay olmadığını, her çalışmanın kamulaştırmadan geçtiğini söyledi.

Selimiye Mahallesi’nin de Altıparmak bölgesindeki en eski mahallelerden biri olduğunu hatırlatan Altepe, “Ancak mahalle ağırlıklı olarak konut ve yollardan ibaret kalmış. Park, yeşil alan gibi sosyal donatı alanları maalesef yok. Bunun için planlarda açık otopark ve olarak görülen alana yapılan binayı kaldırıyoruz. Böylelikle yıllar sonda planlar hayata geçerken, mahalle de yeni sosyal donatı alanına kavuşacak. Ayrıca tarihi caminin önüne yapılacak çevre düzenlemesi ve rekreasyon çalışmalarıyla bölge daha da değer kazanacak.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER