ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2013 Perşembe 11:23

Şehitler Camii açıldı

Şehitler Camii açıldı


Ankara'nın Kazan ilçesindeki Şehitler Camii'nin açılışı mevlidi şerif okunarak yapıldı.

Temeli 2004 yılında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Muradiye Eğitim Kurumları Vakfı kurucusu ve eski Onursal Başkanı Hafız Rıza Çöllü tarafından atılan caminin yapımı her iki belediye ve vatandaşların yardımlarıyla sağlandı.

Açılışa Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in eşi Nevin Gökçek, ANFA Genel Müdürü Ferhat Ertürk, İstanbul Fatih Camisi İmamı Hafız Osman Şahin, Ankara Kocatepe Camisi vaizi İsmail Coşar, Kazan Kaymakamı Veysel Beyru, Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, davetliler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Akşam namazından sonra Şehitler Camiinde mevlid okundu, dualar edildi. Daha sonra Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in (S.A.V.) Sakal-ı Şerifi ziyarete açıldı.

Belediye Başkanı Lokman Ertürk, belediyeciliğin yalnızca altyapı çalışmalarından ibaret olmadığını hatırlatarak, "Yerel yönetimler öncelikli olarak içme suyu, kanalizasyon, yol açma gibi alt yapı hizmetlerini yapmakla birlikte günümüz koşullarında toplumsal yaşamın her alanında varlığını hissettirmektedir. 2004 yılında temelini attığımız Şehitler Camii'nin açılışını yapabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şehitler Camii'nin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum." dedi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER