ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2014 Pazartesi 19:04

Şehit çocukları Başkan Kara’yı ziyaret etti


18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle şehit çocuklarından oluşan bir heyet Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara’yı makamında ziyaret etti.

Piyade Yüzbaşı Ömer Saraca, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Serdar Cöcü ve Osmaniye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Durmuş Öksüz’ün koordinesinde yapılan ziyarete; Ş.J. Uzm. Çvş. Abdullah Açıcı’nın oğlu Vedat Açıcı, Ş.P.Astsubay Fatih Aydoğan’ın kızı Kübra Aydoğan, Ş.J. Uzm. Çvş. Hanifi Ataş’ın oğlu Cengizhan Ataş, Ş.J. Uzm. Çvş. Servet Demir’in kızı Hilal Efsun Demir, Ş.J. Uzm. Çvş. Eyüp Aksoy’un kızı Emine Aksoy, Ş.P.Uzm. Çvş. Savaş Çiftçi’nin kızı Hilmiye Liva Çiftçi, Ş.Polis Memuru Ömer Artar’ın oğlu Hasan Artar, Ş.Polis Memuru Hasan Babacan’ın kızı İclal Babacan katıldı.

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, ziyarette yaptığı konuşmada, “Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 99. yıl dönümünü kutlamanın ve kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu yaşıyoruz.” dedi.

Ardından şehit çocuklarına hitaben yaptığı konuşmasında Kara, “Bu toprakları vatan yapmak uğruna kanlarını bu toprağa akıtan; bu vatan, bu toprak için toprağa düşmüş şehitlerimizi bu ziyaret vesilesi ile rahmet ve şükranla anıyorum. Sizler çok özel insan, çok özel çocuklarsınız. Çünkü sizler şehit çocuklarısınız. Küçük yaşınızda babalarınızı kaybetmenin üzüntüsünü yaşarken hayat boyunca gururla ve pek çok kimseye nasip olmayacak bir unvana sahip oldunuz. Kendiniz ve babanızla ne kadar çok övünseniz azdır.” diye konuştu. Daha sonra şehit çocuklarıyla bir süre sohbet eden Kara, çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER