ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2013 Çarşamba 15:51

Şehit ailelerinin su faturalarına yüzde 99,9 indirim


 Kırşehir Belediyesi, şehit yakınları ve gazilerin su faturalarında yüzde 99,9'luk indirim yaptı.

Kırşehir Şehit ve Gazi Aileleri Derneği başkanı Ali Sarıca, Kırşehir Belediye Meclisi'nin Mart ayın oturumunda Şehit ve Gazi Ailelerine su ücretlerinde yapılan yüzde 99,9’lık indirim için teşekkür plaketi verdi.

Şehit ve Gazi yakınlarına uygulanacak olan su tarifesinin belediye meclisinde görüşüldüğünü ve oy birliği ile kabul edildiğini ifade eden Başkan Bahçeci, "Şehit ve Gazilere su tarifesinde indirim yapılması konusu plan ve bütçe komisyonumuza bir önceki toplantıda havale edilmişti. Yani sembolik olarak yüzde 0,1 bir oranında ücret alınacak. Tabi bu sonuçta çok önemli bir şey değil ama onlara verilen değer açısından sembolik de olsa manevi bir katkı sağlayacaktır. Bu açıdan bütün meclis üyesi arkadaşlarımıza da teşekkür ediyoruz. Meclisimizin aldığı bu kararın Şehit ve Gazi ailelerine hayırlı olmasını temenni ediyorum" şeklinde konuştu.

Uygulamadan büyük memnuniyet duyduklarını dile getiren Kırşehir Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ali Sarıca, "Şehit aileleri adına bizle ilgilenen Belediye Başkanımıza, içimizden gelerek bir plaket takdim ediyoruz. Çok küçük bir şey ama artık kabul etsin" dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER