ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Şubat 2014 Cuma 16:09

Seçim güvenliği toplantısı yapıldı

Seçim güvenliği toplantısı yapıldı


Siirt'te 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesi Vali Ahmet Aydın başkanlığında seçim güvenliği toplantısı yapıldı. İlgili kurum amirlerinin katılımıyla yapılan toplantıda, yerel seçim sürecinde uygulanacak güvenlik hizmetleri değerlendirildi.

30 Mart'ta yapılacak yerel seçim sürecinin kentte huzurlu bir ortamda geçmesi amacıyla Valilik Toplantı Salonunda seçim güvenliği toplantısı düzenlendi. Vali Ahmet Aydın başkanlığında yapılan toplantıda, 3. Komando Tugay Komutan Vekili Kurmay Albay Alper Eser, Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Bayar, Adalet Komisyonu Başkanı Zeki Güler, İl Jandarma Komutanı Kd.Albay Şenol Yeloğlu, İl Emniyet Müdürü Mutlu Ekizoğlu, vali yardımcıları, ilçe kaymakamları ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Aydın, seçim sürecinin huzurlu ve sorunsuz geçmesi için tüm tedbirlerin alındığını anlattı. Vali Aydın, "Bütün amacımız, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde vatandaşlarımızın seçme ve seçilme haklarını huzur ve güven içinde; baskı altında kalmadan ve hiçbir yönlendirmeye maruz bırakılmadan kullanmalarını temin etmektir. Seçimler, demokrasinin vazgeçilmez unsurlarındandır. Halkımızın özgür iradesini ortaya koymasının bir göstergesi olan seçimlerin ilimiz genelinde bir demokrasi şöleni şeklinde geçmesini arzu ediyoruz. Seçim sürecinin ilimizde huzur ve güven ortamı içerisinde tamamlanması için her türlü güvenlik önlemini de almış bulunuyoruz." dedi.

30 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesi güvenlik açısından bütün önlemlerin alındığını vurgulayan Vali Aydın, seçim süreci içerisinde karşılaşılan zorlukların ve sıkıntıların, valiliğe bildirilmesini istedi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER