ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 18:54

Schavan’ın açtığı dava 20 Mart’ta görülecek


Almanya'da Federal Eğitim Bakanlığı görevini yapan, daha sonra hakkındaki intihal suçlamaları nedeniyle istifa eden Annete Schavan’ın açtığı davanın görüleceği tarih belli oldu. Düsseldorf İdare Mahkemesi’nden yapılan açıklamaya göre dava, 20 Mart 2014 tarihinde görülecek.

Annete Schavan’ın bundan 33 yıl önce Düsseldorf Heinrich-Heine Üniversitesi Felsefe Fakültesi’nde yazdığı ‘Kişi ve Vicdan’ konulu doktora tezi hakkında intihal suçlamaları ortaya atılmış, bunun üzerine Düsseldorf Üniversitesi tezi incelemeye almıştı. Üniversite heyeti ise intihal iddialarını inandırıcı bulmuş ve Schavan’ın doktora unvanını iptal etmişti.

Schavan ise bunun üzerine dava açmıştı. Ancak uzmanlar Schavan’ın mahkeme karşısında şansının bulunmadığı kanısında. İnceleme esnasında hataların yapıldığı ve özellikle bilgilerin erkenden basına sızdırıldığını gerekçe gösteren Schavan’ın bu davayla başarıya ulaşamayacağını düşünen uzmanlar, en çok incelemenin yeniden yapılabileceğini, ancak büyük bir ihtimalle yine aynı sonuca varılacağını tahmin ediyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER