ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 10:57

SBS'ye hazırlık semineri düzenlendi


Siirt'in Şirvan ilçesindeki Şirvan Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği, 8. sınıf öğrencilerine yönelik, “Yaklaşan SBS Öncesi Son Hazırlıklar” isimli bir seminer düzenledi. Kaymakamlık SODES Kültür Merkezi'nde, psikolojik danışman Mesut Can tarafından verilen seminere İlçe Milli Eğitim Müdürü Eşref Bakış, Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Barlas, Şirvan Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Osman Uyanık, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Bu tür seminerlerin öğrencilerin başarısında önemli rol oynadığını ifade eden Milli Eğitim Müdürü Bakış, başarı açısından değerli olduğunu söyledi. Sınav esnasında kaygılanmanın ve telaş etmenin başarıyı olumsuz etkilediğinin altını çizen Bakış, “İnanıyorum ki öğrencilerimiz, bu seminerle SBS öncesinde kendilerini tanıyarak, karşılaşacakları olumsuzluklarla mücadele edecek. Kaygılanmak yerine çözüm üreterek kazanacaklar ve yarınlara güçlü bireyler olarak adım atacaklardır.” dedi.

Yaklaşan SBS için son hazırlıkların neler olduğunu görüntü ve slaytlar eşliğinde anlatan Can ise sınav öncesi, sınav günü ve sınav sonrası yapılacak çalışmaları sıralayarak, oturma düzeninden soru çözme tekniklerine, kodlamalardan ara dinlenmelere, sınav evraklarından kurallarına kadar birçok konuda bilgi verdi. Mesut Can, “Sınavı gözünüzde çok büyütmeden, kararlı bir şekilde önünüzdeki son 15 günü iyi değerlendirmeniz sizin açınızdan çok önemlidir.” şeklinde konuştu.

Seminer sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Bakış, psikolojik danışman Can’a teşekkür plaketi verdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER