ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Eylül 2013 Cuma 16:58

Saxo Capital Markets Menkul AŞ, Samsunlu iş adamlarını bilgilendirdi


Dünyada 150 ülkede faaliyet gösteren ve Türkiye’ye yeni gelen Saxo Bank Türkiye iştirakçisi Saxo Capital Markets Menkul AŞ, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) üyelerine yönelik 'Forex, Emtia ve Hedging' konulu seminer düzenledi.

        Samsun TSO Davut Altan Meclis Toplantı Salonu'nda düzenlenen seminere, iş dünyasından katılanlar arasında gençlerin yoğun olması dikkat çekti. Seminerin açılış konuşmasını yapan Samsun TSO Yönetim Kurulu üyesi Kadir Baytekin, "Küreselleşmenin giderek ivme kazanmasıyla girişimciler için pazar artık tüm dünyadır. Bu değişim riskleri beraberinde getirmektedir. İşlemlerle çözümler noktasında bugün toplandık." dedi.

        Türk yatırımcıları yabancı piyasayla tanıştırmak ve bu alanda Saxo Capital Markets Genel Müdürü Egemen Kaya, "Biz Saxo Bank olarak 1992'de Danimarka'da kurulan bir şirketiz. Esas yoğunlaştığımız bölge yatırım bankacılığı ve ulusal finansal piyasalar. Finansal piyasalar çok kapsamlı adeta çok geniş bir deniz. Bizim bu piyasaya yoğunlaşmamız ve Türkiye'de büro açmamız aslında Türk yatırımcıları yabancı piyasalarla tanıştırmaktır. Yatırımcılara farklı opsiyonların olduğunu göstereceğiz. Umarım seminerimiz umulduğu gibi geçer." diye konuştu.

        Konuşmaların ardından, uluslararası piyasalar uzmanı Burak Demirpehlivan ve ekonomist Ateşan Aybars katılımcılara bireysel ve kurumsal yatırımcıların fiyat dalgalanmalarına karşı riskten nasıl korunması gerektiği hakkında bilgiler sundu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER