ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 16:25

SAÜ kampüsündeki cami inşaatı tamamlanacak


Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ı ziyaret etti. Ziyarette kampüs içerisinde yer alan ve yıllardır tamamlanamayan caminin tamamlanması gündeme geldi.

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde düzenlenen '2. Yurtdışı Hizmetleri Konferansı'na katılmak üzere Sakarya’ya gelen Görmez, Sakarya Valisi Mustafa Büyük ile birlikte SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın, Genel Sekreter Prof. Dr. Kadir Ardıç, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Günay ve Sakarya İl Müftüsü İlyas Serenli de hazır bulundu.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez’e SAÜ hakkında bilgi veren Rektör Elmas, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ziyarette, Esentepe Kampüsü’nde yer alan caminin tamamlanması ve İlahiyat Fakültesi ile işbirliği konuları konuşuldu.

Görmez, ziyaret sonunda Elmas’a Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan 'Hadislerle İslam' kitabını hediye ederken, Rektör Elmas da kendisine ebru tablosu takdim etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER