ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mart 2014 Salı 17:59

SATSO'da fotoğraf sergisi

SATSOda fotoğraf sergisi


Sanatçı Umut Çakırhan'ın "Somut Olmayan Kültürel Mirasımız, Yağcıbedir Halıları" isimli fotoğraf sergisi, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (SATSO) sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

SATSO'nun 90. yılı vesilesiyle düzenlenen etkinlikte Birleşmiş Milletler UNESCO Örgütü tarafından desteklenerek hazırlanan proje kapsamında "Somut Olmayan Kültürel Mirasımız, Yağcıbedir Halıları" isimli fotoğraf sergisi SATSO Sergi Salonu'nda sanatseverlerle buluştu.

Serginin açılış töreninde konuşan SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, "Sergide yer alan fotoğraflar, kaybolmaya yüz tutmuş kültürel miraslarımıza sahip çıkmamızı ve 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma günü olan böyle anlamlı bir günde var olan kültürel değerlerimizi korumamız gerektiğini bizlere bir kez daha hatırlatıyor.” dedi.

Daha önceki süreçte ülke genelinde 8 ilde sergilenen ve fotoğraf sevenlerle buluşacak sergide kaybolmaya yüz tutmuş kültürel miraslarımız ile el dokuma halı, yağlı güreşler, cirit gibi kültürel tarihimizi anlatan konular ele alınıyor.

Yağcıbedir halıları ile ünlü Sındırgı`da çekimleri fotoğraf sanatçısı Umut Çakırhan tarafından gerçekleştirilen çalışmaların yer aldığı fotoğraf sergisi bir hafta boyunca SATSO Sergi Salonu'nda sanatseverleri beğenisine sunulacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER