ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 16:40

Sara hastası olan kadın, yılın annesi seçildi

Sara hastası olan kadın, yılın annesi seçildi


Mardin’in Midyat Kaymakamlığı, 4 çocuğu halk arasında sara olarak bilinen epilepsi hastası olan Sabire Akay’ı (32) yılın annesi seçti. Kaymakam Oğuzhan Bingöl, çocuklarıyla zor şartlarda yaşayan Akay ailesini ziyaret etti.

Akay ailesinin Toptepe köyünde zor şartlarda yaşadığını tespit eden Midyat Kaymakamlığı, aileye yardım için harekete geçti. Ulucami Mahallesi 1211 Sokakta aileye bir ev kiralanırken, Kaymakam Oğuzhan Bingöl Anneler Günü nedeniyle aileye ziyaret gerçekleştirdi.

Yaklaşık 4 yıl önce eşini trafik kazasında kaybeden ve Sabire Akay ve sara hastası olan çocukları Mir Yakup (10), Ferhat (9), Zeynep (6) ve Fatma (4) Akay'ın köyde tek odalı evde yaşadığını belirleyen kaymakamlık, ailenin durumunu tespit ettikten sonra Midyat'ta bir ev kiraladı. Kiralanan evin tüm ihtiyaçları giderildi. Yapılan çalışmaların ardından Kaymakam Oğuzhan Bingöl, Yazı İşleri Müdürü İsa Kurnaz ve SYDV Müdürü Orhan Günel ile aileyi ziyaret etti.

Yılın annesini ziyaret ettiklerini beliren Kaymakam Oğuzhan Bingöl, anne ve çocuklarından hayır duası almak için ziyaret ettiğini belirtti. Çocuklarla yakından ilgilenen Kaymakam Bingöl, ilk olarak kiraladıkları evin bahçesinde çocuklar için oyun bahçesi kuracaklarını ve en kısa zamanda Akay ailesine ev alacaklarını söyledi.

Sevinçten gözyaşına boğulan Sabire Akay, Kaymakam Bingöl’e teşekkür etti. Çok zor şartlarda yaşadıklarını belirten Akay, "Allah sizlerden razı olsun. Hastaneye dahi gelemiyorduk. Bir gün ben de ölürsem çocuklarıma kim bakar? diye endişe duyuyordum. Şimdi artık devletimizin sıcaklığını yüreğimizde hissediyoruz.” şeklinde duygularını dile getirdi.

Evi gezen Kaymakam Oğuzhan Bingöl, çocuklara televizyon alınması için talimat verdi. Aynı zamanda Akay ailesine kapısının her zaman açık olduğunu belirten Bingöl, çocuklardan kendisini ziyaret etmelerini istedi.

Kaymakam Bingöl’ün ilgisinden dolayı çok heyecanlanan Mir Yakup Akay, ziyaret boyunca yanından ayrılmadı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER