ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Temmuz 2014 Perşembe 11:36

'Şap hastalığına karşı aşılamada yüzde 90 başarı elde edildi'

Şap hastalığına karşı aşılamada yüzde 90 başarı elde edildi

Kayseri İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 6 aylık faaliyet değerlendirme toplantısı yapıldı.


Toplantıya katılan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Erkan Alkan, şap hastalığına karşı yapılan aşılama çalışmasında yüzde 90 başarı elde edildiğini açıkladı.

Kayseri İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü ile Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü’nün ilk 6 aylık dönemdeki faaliyetlerini değerlendirmek amacıyla ‘İstişare Toplantısı’ düzenlendi. Toplantıya İl Müdür Yardımcımız Erkan Alkan, şube müdürleri Cevdet Akyüz ve Ergün Tuğluk, ilçe müdürleri ile ilçe personeli katıldı. Toplantıda konuşma yapan Erkan Alkan, "Bu sene hayvan sağlığının yılı olacak demiştik. Bu doğrultuda hayvan sağlığı ile ilgili elimizde çok önemli veriler bulunmaktadır. Şap aşılamaları şubat ayında yüzde 60 -65 civarında iken bugün bu rakam yüzde 90’lara yükselerek çevre illerde ve Türkiye’de önemli bir noktaya ulaşmıştır. Bu konuda sizlere başarılarınızdan dolayı şahsım ve kurumum adına teşekkür ederim." dedi.

Alkan, gıda ile ilgili denetimlere ağırlık verilmesi ve yıl sonuna kadar hedeflenen denetim sayılarına ulaşılması gerektiğini belirtti. Toplantı, şube müdürlerinin faaliyetlerini içeren sunumları ile sona erdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER