ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 17:49

Samsun'un gençleri Canik'te buluşacak


Canik Belediyesi tarafından Samsun gençliğinin yaşadığı şehre, ülkeye ve dünyaya bakışını ortaya koymak ve manevi değerleri ile barışık bir gençliğe katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Samsun Gençlik Çalıştayı'nda gençlerin beklentileri ve hayalleri masaya yatırılacak

Son yıllarda kültür erozyonunun etkisini daha fazla hissettirmesinden yola çıkan Canik Belediyesi, Samsunlu gençleri ve uzmanları Samsun Gençlik Çalıştayı'nda buluşturacak. Canik Kültür Merkezi'nde yarın başlayacak ve 2 gün sürecek çalıştay kapsamında, çalışma grupları oturum başkanı ve raportör eşliğinde iki gün boyunca gençliğin beklentilerini ve sorunlarını tartışacak.

BİLDİRİLER RAPOR OLACAK

Samsun Gençlik çalıştayı'nda, 'Samsun Gençliğinin 21. Yüzyıla Bakışı, Nasıl Bir Samsun ve Nasıl Bir Türkiye Hayali', 'Gençlerin Sosyal Yaşama Katılımı', 'Değerler ve Gençlik', 'Gençlerin Sağlık, Spor ve Çevre Bilinci', 'Gençlerin Tarih ve Kültür Bilinci', 'Teknoloji Çağı ve Gençlik', 'Gençlerin Meslek Edinme ve İstihdamı' konuları ele alınacak. Çalıştay sonunda hazırlanan bildiriler rapor olarak ortaya konulacak.

"GERÇEK GÜÇ, GENÇLİKTİR"

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, çalıştayla ilgili yaptığı açıklamada, gençlere daha iyi bir gelecek kurma yolunda, onların fikirlerini, hayallerini ve arzuladıkları Samsun'u öğrenmeyi amaçladıklarını söyledi. Başkan Genç, "Biliyoruz ki Samsun'un arkasındaki gerçek güç, gençliktir. Biz şehrimizi vizyoner projeler ve toplumsal seferberlikle geleceğe taşımayı hedeflerken, gençlerimizi bunun dışında tutmamız mümkün değildir. Toplumun çok önemli bir kesimi ve geleceğimiz olan gençlerimiz, olmazsa olmazımızdır." dedi.

"GENÇLERE ÖZEL HİZMETLER"

Gençleri çok önemsediklerini belirten Genç, "Gençlerimiz için hazırladığımız 'Hayatın Renkleri Geleceğin Aydınlık Gençleri' projemizle Başbakanımızdan ödül almıştık. Yeni belediye binamızda belediye başkanı, siyasetçi ve yönetici olmak isteyen gençlerimiz için 'Akademik Belediyecilik Birimi' kurduk. Yine fikir üreten, buluş yapan gençlerimize destek vermek amacıyla 'Proje Geliştirme Birimi' oluşturduk. Şimdi ise gençlerimizi çalıştayda buluşturuyoruz." diye konuştu.

"GENÇLER BİZİM GELECEĞİMİZ"

Gençlere daha iyi bir gelecek hazırlamak için çalıştıklarını ifade eden Genç, "Yarın bu koltuklarda gençlerimiz oturacak, ülkenin kaderini onlar tayin edecek. Gençlerimiz ne kadar iyi yetişir, kendilerini ne kadar iyi yetiştirirse, inanıyoruz ki şehrimiz de ülkemiz de o kadar gelişecek, o kadar iyi yere gelecektir. Gençlerimiz Türkiye'nin istikbalidir, Türkiye'nin en büyük zenginliğidir. Bizler yüzleri gülen, mutlu, idealleri olan, manevi ve ahlaki değerleri önemseyen bir gençlik hedefliyoruz." şeklinde konuştu.

"AHLAKİ DEĞERLERİ ÖNEMSEYEN GENÇLİK"

Şehrin gelişmesinin yanında ahlaki ve manevi değerlerin de önem taşıdığına işaret eden Genç, şunları kaydetti: "Samsun bugün ahlaki erozyonda ikinci, boşanmada ise üçüncü sırada. Bizler her alanda gelişmiş bir Samsun hayal ederken, ahlaki değerleriyle birlikte geleceğe koşan bir şehir hedefliyoruz. Bu noktada ahlaklı, manevi değerlerini önemseyen bir gençlik bizim için çok önemli. Ne kadar binalar, yollar yaparsak yapalım, manevi değerlerimizi ihmal edersek hiçbir önemi yok. Bu noktada faydalı olacağına inandığım Samsun Gençlik Çalıştayı'nın gençlerimize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum."


 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER