ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mayıs 2013 Pazar 18:04

Samsunlu izciler liderlik kursu görüyor

Samsunlu izciler liderlik kursu görüyor


 Türkiye İzcilik Federasyonu'nun izciliğin geliştirilmesi amacıyla düzenlemiş olduğu İzci Liderleri Kursu 4 değişik kulüpten kursiyerlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın Samsun'da izci sayısının artırılması yönünde verdiği talimat sonrasında ikinci liderlik kursu açıldı. Samsun İzci Evi'nde gerçekleşen eğitimlere 4 değişik kulüpten öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı. Eğitimler kapsamında izcilik nedir? ne yapılıyor, lider arkadaşların görevleri gibi belli başlı konular işleniyor. Kursiyerler akşamda kamp ateşi yakarak geceyi izci evinde geçirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Samsun İzcilik İl Temsilcisi Arif Sertkaya, "Türkiye İzcilik Federasyonu'nun düzenlemiş olduğu Türkiye izci liderleri kursuna 4 farklı gruptan kişiler katıldı. Kursların ilkini nisan ayında açmıştık. İkincisini de yoğun bir katılımla gerçekleştiriyoruz. Haziran ayında bir kursumuz daha olacak. Bu kurslar izciliğin geliştirilmesi amacıyla açılmaktadır. Örneğin akşam yakılan kamp ateşiyle kursiyerler becerilerini sergilediler." dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER