ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 13:09

Samsun'da sıcaklık 25 dereceye çıktı


Sıcaklığın, mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam ettiği Samsun’da termometreler 25 dereceyi gösterdi.

Güneşli hava sonrası Batıpark ve Doğupark’ta çiftler sahil kenarlarında gezinti yaparken, çocuklar parklarda bol bol oyun oynadı, bazı aileler ise ocak ayında piknik yapmanın zevkini yaşadı. Hafta başından itibaren yüzünü göstermeye başlayan güneş sonrası sıcaklık, hafta ortasında en üst seviyeye yükselerek 25 derecelere çıktı.

Bunu fırsat bilen ailelerden Süleyman Özoğlu, “Yaklaşık 1 haftadır çok güzel bir güneş var, Samsun ve çevresinde bu nedenle çocuklar sabah kalktıklarında pikniğe gidelim dediler. Biz de çocukları kırmadık aldık ve bu güzel havada Batıpark’a geldik, vakit geçiriyoruz. Öğleden sonra işimize gideceğiz, bu zamanı burada değerlendiriyoruz.” dedi.

Aynı alanda piknik yapan bir diğer grup ise Samsun Kız Meslek Lisesi öğrencileri oldu. Okulların yarıyıl tatiline girmesine birkaç gün kala yazdan kalma günü değerlendirmek istediklerini belirten öğrenciler, öğretmenleriyle birlikte piknik yapmaya geldiklerini söyledi. Evlerinden getirdikleri pasta ve börekleri yiyen öğrenciler, daha sonra güneş altında top oynayıp şarkılar söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER