ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 16:54

Samsun'da 'Gazete Gerçek' yayın hayatına başladı


Samsun ve çevre illere yönelik yayın yapacak Samsun’un bir yerel gazetesi daha yayın hayatına başladı. Gazete Gerçek ismi ile Samsunlularla buluşan gazetenin ilerleyen günlerde Karadeniz Bölgesi’ne yönelik yayıp yapacağı ifade edildi.
Yelken Kulüpte düzenlenen tanıtım kokteylinde konuşan Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, bir şehrin tanıtımında basına büyük görevler düştüğünü belirtti. Samsun’un bu manada şanslı olduğunu söyleyen Vali Aksoy, yerel gazetelerin yanı sıra ulusal basının ve ajansların da Samsun’da bölge müdürlüklerinin bulunduğuna dikkat çekti. Vali Aksoy, “Bugün Samsun’da yayın yapacak bir yayın kuruluşu ilk baskısını 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda yaptı. Bu yayın kuruluşumuza başarılar diliyorum. Basınımızda çok seslilik çok önemlidir. Mevcut değerleri daha üst noktaya taşınması açısından basının buradaki görevi önemlidir. Bir takım çalışmaları öne çıkartmak bakımından basına önemli görevler düşüyor. Eleştiriler olacaktır ancak bu eleştiriler çalışmaların nasıl daha ileriye görülebilmesi açısından olmalıdır diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.
Tanıtım programında konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise basının şehirlerin gelişmesinde ve birliğinde önemli bir yere sahip olduğunun altını çizdi. Samsun’un menfaatleri ve çıkarları karşısında kişisel tartışmaların sona ermesi gerektiğini dile getiren Başkan Yılmaz, “Bu şehir bizim doğup büyüdüğümüz ve öldükten sonra da burada toprağa verileceğimiz bir şehir. Şehrimizin menfaatlerini her zaman dikkate alabilmeliyiz. Şehrimize yatırımların çekilmesinde ve devamında hepimize ortak görevler düşüyor. Bu bağlamda yerel ve ulusal medya da yaptığı yayınlarla bu gelişime büyük katkı sağlayacaktır.” diyerek yayın hayatına atılan Gazete Gerçek’e başarılar diledi.
Daha önce Samsun’da yayın yapan yerel bir gazetede yayın yönetmenliği yapan Gazeteci Hayati Kaynar’ın genel yayın yönetmenliğinde çıkarılan gazetenin, Samsun’un sesi olacağı belirtildi. Tanıtım kokteylinde konuşan Hayati Kaynar, “Yayın hayatına giren gazetemiz Gazete Gerçek, Samsun’un önde gelen bir gazetesi olmak için çalışacak, Samsun’un sesi soluğu olacak.” dedi.
Konuşmaların ardından gazetenin temsili açılışı yapıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER