ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 16:26

Samsun'da 60 engelli tekerlekli sandalye sahibi oldu

Samsunda 60 engelli tekerlekli sandalye sahibi oldu


Samsun Valiliği ve Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) sponsor firmaların katkısıyla 60 engelli vatandaşı tekerlekli sandalye sahibi yaptı.

Samsun Valiliği önündeki açık alanda yapılması planlanan tekerlekli sandalye teslim töreni aniden bastıran sağanak yağış sonrası Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Samsun’da engellilere yönelik Türkiye’de ilk olan Engelli Veri Tabanı Projesini hayata geçirdiklerini belirten Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, “BEDD ile eski görev yaptığım Muğla ve Mersin valiliğim sırasında da ortak çalışmalara imza attık. Şimdide Samsun’da aynı çalışmayı yapmak istediklerini söylemeleri üzerine bizde seve seve kabul ettik. Samsunlu 60 engellimizin sandalye sahibi olmasına vesile olan başta dernek yöneticilerine ve sponsorlara teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Engelliler haftasında 60 engelli vatandaşı sevindirmenin mutluğunu yaşadıklarını söyleyen BEDD Genel Başkanı Kemal Demirel, “BEDD olarak, Engelliler Haftası’nı kutlarken, Samsun Valiliği’nin himayelerinde, engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata adapte olmaları, sosyal hayatın içerisinde yer alabilmeleri amacıyla gerçekleştirdiğimiz tekerlekli sandalye teslim töreni sayesinde 60 engellimizi dış dünyayla irtibat kurmasına vesile olacağız. Daha önceki görev yaptığı yerlerden tanıdığım Samsun Valisi Hüseyin Aksoy’un engellilere karşı ne kadar çok duyarlı olduğunu biliyorum. Devlet ve valimiz bizim babamız ancak biz, devlete yük olmadan engellilerimize sponsorların katkısıyla yardım etme imkanı bulmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından tespit edilen engelli vatandaşlara kutularından çıkarılan tekerlekli sandalyeler Vali Aksoy ve dernek başkanı Kemal Demirel tarafından verildi. Sandalye tesliminin ardından Vali Hüseyin Aksoy BEDD Başkanı Demirel ve sponsor firma yetkililerine teşekkür plaketi verdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER