ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 17:03

Samsun'a 100 yataklı hasta konukevi inşa edilecek


Samsun İl Genel Meclisi 2013 yılı gider bütçesinde yer alan 523 bin lira, Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi'ne 100 yataklı hasta konuk evi inşa edilmesi için ayrıldı.

Samsun İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantısı Mustafa Karakurt'un Meclis Başkanlığı'nda gerçekleştirildi. Toplantıda ilk olarak Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi'ne 100 yataklı hasta konukevi inşa edilmesi için İl Özel İdaresi 2013 yılı gider bütçesinde yer alan 523 bin liranın söz konusu proje için ayrılmasını öngören teklif görüşüldü. Teklif meclis toplantısında oy birliği ile kabul edildi.

Daha sonra gündem maddeleri arasında yer alan İl Özel İdaresi'nin yüzde 24 oranında ortağı olduğu Terme Metal Sanayi'nin kapatılması nedeniyle işlerine son verilen 110 işçinin kuruma maddi anlamda bir külfet getirip getirmediğini ortaya koyan rapor görüşüldü. 2012 yılı yasal kayıtlarına göre 91 bin lira net karı bulunan söz konusu tesisin durumu hakkında bilgi veren İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Muzaffer Kayaoğlu, "Terme Metal Sanayimizin Ana ortağı olan Fen İş Holding üretime ara verdi. Güzel karlarda yapıyorlardı. Yaptığım görüşmeler sonucunda tesisin kendisinden kaynaklanan bir sorun olmadığını Fen İş Holding'in hammadde sıkıntısı çektiği için üretime ara verdiğini öğrendim. Ayrıca üretimin durmasıyla askıya alınan işçi akitleri de feshedildi. Firmanın yabancı ortak aradığını biliyoruz. Biz üzerimize düşen adımları atmaya devam edeceğiz." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER