ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 12:19

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nda seçim var


Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO)’nda yönetim kurulu başkanını belirleyecek meclis üyeleri seçimi başladı. Oda binasındaki seçimde, 36 meslek grubundan 6 bin 193 üye, 12 sandıkta oy kullanıyor. Üç adayın yarıştığı seçimle belirlenecek 79 meclis üyesi, yönetim kurulu başkanını seçecek. Üyelerin büyük ilgi gösterdiği seçimde oylarını kullanan başkan adayları, Samsun ekonomisini daha güzel seviyelere çıkarmanın gayreti içinde olacaklarını kaydetti.

'İŞ DÜNYASINA HAYIRLI OLSUN'

Başkan adaylarından STSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, seçimin Samsun iş dünyasına hayırlı olması dileğinde bulundu. İlginin çok güzel olduğunu ifade eden Murzioğlu, “Seçim süresince aleyhimize yapılan yanlış propagandalar oldu. Oy atmaya gelen seçmenimiz, neyin ne olduğunu sandıkta gösterecektir. Biz değil, bizi buralara lâyık görenler, sandıktan çıkan oylarla bunu ispat edeceklerdir. Gerekli yorumu saat 17.00’den sonra yapacağım.” dedi.

'SAMSUN KAZANACAK'
Başkan adaylarından işadamı Servet Keskinsoy ise, “Hep söyledim, projeler ve fikirler yarışsın, kazanan Samsun olsun. Samsun üretsin, KOBİ'lerin başkenti olsun dedim ama bu kardeşinizden ve Ortak Akıl Grubu'ndan başka bu şehir, hiçbir projeyi duymadı. Bugünden sonra Allah nasip ederse kazanmış 79 meclis üyesine fikirlerimi anlatacağım. Hatır için değil, Samsun için oy vermelerini isteyeceğim.” şeklinde konuştu.

'SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN AMELİLİK YAPMAYA HAZIRIM'

Başkan adaylarından eski milletvekili Fatih Öztürk de seçimin sivil toplum kuruluşlarına yakışan demokratik bir ortamda geçtiğini kaydetti. Güzel tablodan memnun olduğunu ifade eden Öztürk, “Samsun için elimden geleni yaptım. Sonuç itibariyle son kararı, buradan çıkacak çok kaliteli 79 meclis üyesi verecek. Ben bu şehir için çalışacak yeni meclis üyelerini şimdiden kutluyorum. Samsun’a faydalı olmak için adayım. Herkese yardımcı olacağız. Samsun ekonomisi, hakettiği yerde değil. Diğer başkan adaylarımız da aynı düşüncede olacaktır ki bu şehirde bir problem var. Problemlerin çözümü noktasında amelilik yapmaya hazırım. Şehrin sanayicisi, ticaret erbabı sahipsiz. Ciddi bir oda teşkilatı yok. Bu sivil toplum örgütünün çok iyi yönetilmesi, çok iyi noktayla getirilmesi lazım.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER