ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 11:41

Şampiyon sporcular Ağrı'nın gururu oldu


Denizli’nin Çal ilçesinde düzenlenen 'Yıldızlar Dağ Koşusu Türkiye Şampiyonası’nda, birinci olan Ağrılı atlet Ramazan Karagöz, memleketinde sevinçle karşılandı.

Çökelez dağında zorlu bir parkurda gerçekleştirilen şampiyonada kızlarda 20, erkeklerde de 53 sporcu yer alırken, 61 kişi yarışmaları tamamlayabildi. 5 kilometrelik erkekler yarışında büyük rekabetin yaşanınken Ağrılı Ramazan Karagöz, en yakın rakibinin iki saniye önünde 16.51’le parkuru ilk sırada tamamlayarak şampiyon oldu. Ağrılı bir diğer atlet Ömer Tuncer’in 16.53 ile ikinci olduğu yarışta iki saniye geriden gelen Erzurumlu Onur Aras da 16.55’lik derecesiyle üçüncü sırada yer aldı.

Nurkan Dağtekin ise 3. Uluslararası Rumi Çocuk Spor Oyunları Atletizm müsabakalarında 2000 metrede ikinci oldu. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmetşafi Erim, sporcuları ve antrenörleri Şirin Günen ile birlikte makamında kabul ederek tebrik etti. Erim, “Elde ettiğiniz derecelerden dolayı sizleri yürekten tebrik ediyorum. Ağrı’nın adını bir kez daha zirveye taşıdınız.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER