ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2013 Salı 16:09

SAMGİAD'dan öğrencilere kitap hediyesi

SAMGİADdan öğrencilere kitap hediyesi


Samsun Genç İşadamları Derneği (SAMGİAD) Başkanı Levent Özden, Samsun'da 8 köy okulunda ihtiyaç sahibi 904 öğrenciye eğitici tatil kitabı hediye edeceklerini söyledi.

SAMGİAD Ocak Ayı Geleneksel İş Yemeği Toplantısı, Samsun Yelken Kulüp'te gerçekleştirildi. Yemekte; Samsun Genç İşadamları Derneği Başkanı Levent Özden, bir aylık faaliyetlerle ilgili bilgi verdi. Özden, çok önem verdikleri 'Tatil Kitabı' eğitim projesini hayata geçireceklerini ifade etti. Projenin detayları hakkında bilgi veren Özden, şunları söyledi:

"Bildiğiniz gibi, bir toplumun gelişmişlik düzeyi eğitim düzeyini gösterir. Bilimde, ekonomide, kültürde bir adım öne geçmek isteyen toplumlar mutlaka bireylerinin eğitime ulaşmasını sağlamalıdır. Eğitimli iş gücüne ve vatandaşlara sahip ülkeler, gelişmişlik düzeyi bakımından üst sıralarda yer alabilir. Bu bilinç ve vizyonla SAMGİAD Kadın Üyeler Komisyonu ve yönetim kurulu olarak, ihtiyaç sahibi öğrenciler için 'Tatil Kitabı' adlı bir eğitim projesi hazırladık. Samsun'daki ihtiyaç sahibi öğrencilere tatil kitabı hediye etmek istedik. Bu konuyla ilgili girişimlerimizi yaptık. Milli Eğitim Müdürlüğü'nden de destek aldık. Tespit ettiğimiz okullarda 904 öğrenciye MEB onaylı eğitici ve öğretici tatil kitabı hediye edeceğiz. Bu kitapları tatil öncesi öğrencilere ulaştıracağız. Bu projeyi çok önemsiyoruz."

Özden, ayrıca, şubat ayı içinde aile içi şirketlerde kurumsallaşma konulu bir konferans düzenleyeceklerini belirterek, "Bu konuyu son derece önemsiyoruz. Çünkü bir çoğumuzun aile şirketi var. Şirketlerimizin geleceği konusundaki anahtar sözcük kurumsallaşmak." dedi.

Ardından, derneğe katılan Ensar Murzioğlu ve Onur Öztekin'e, SAMGİAD başkan yardımcıları Köksal Bulut ve Oğuzhan Serinkaya tarafından katılım belgeleri takdim edildi.

Daha sonra Toplum Gönüllüleri Vakfı İğne Deliği Gençlik Merkezi temsilcileri, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yemekte, SAMGİAD'ın önceki dönem Başkanı Özgür Uyanık, sahibi olduğu 'decofree' firmasını dernek üyelerine ve davetlilere tanıttı. Yemek, hatıra fotoğrafı çekilmesi ardından sona erdi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER