ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 11:41

Sakarya’da 80 kişiye iş garantili kurs


Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Gedik Döküm Sanayi A.Ş. arasında 80 kişilik istihdam garantili kurs düzenlenecek.

    Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Tekin Kaya, kurumun işverenlerin nitelikli işgücü ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla eğitim programları düzenlediğini söyledi. Tekin, herhangi bir mesleği olmayan ya da mesleğini değiştirmek isteyenlere yönelik sertifikalı ve istihdam garantili eğitimler düzenlediklerini belirterek “Bu kapsamda, Hendek 2. Organize Sanayi Bölgesinde faaliyette bulunan Gedik Döküm San. A.Ş. ile ‘CNC torna tezgahı operatörü” mesleğinde 35 kişi, ‘Temel imalat montaj elemanı” mesleğinde ise 45 kişi olmak üzere toplamda 80 kişilik istihdam garantili kurs programı düzenlenmesine karar verildi Kursiyerler fabrikanın mühendisleri nezaretinde, yaklaşık 3 ay süreli mesleki eğitim görecekler.” dedi.

    Gedik Döküm San. A.Ş. Fabrika Temsilcisi Mehmet Üzer ise büyüme sebebiyle işlerde vasıflı işgücüne ihtiyaç duyduklarını dile getirerek İş Kur’un desteğine teşekkür etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER