ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 13:31

Sakarya Fatih Anaokulu’nda akıl oyunları dersi başladı


Sakarya Fatih Koleji, Okul Öncesi Zenginleştirilmiş Eğitim Sistemi (OZES) kapsamında ‘Akıl Oyunları’ dersini tüm yaş gruplarında uygulamaya başladı.

    Sakarya Fatih Koleji Okul Müdürü Bayram Yayla, Zem Akıl Oyunları sayesinde, çocukların etkinliklere aktif katılım sağlandığını söyledi. Etkinliklerde ‘yaparak-yaşayarak öğrenme’ metodunu uygulandığını belirten Yayla, “Akıl oyunları çocuklarda görsel algı, analitik düşünme ve problem çözme becerilerini geliştiren akıl oyunları ,aynı zamanda, çocukların kendilerine olan güven duygusunu ve ekip ruhunu geliştiriyor.Okulun ‘eğlenceli eğitim yeri’ olmasında büyük rol oynayan ve öğrenciler için keyif aldıkları oyun derslerinden sonra daha rahat ve mutlu şekilde diğer etkinliklere katılım sağlıyorlar.” dedi.

Akıl oyunları dersi sayesinde ayrıca öğrencilerin okul kurallarına hızlı adaptasyonunun sağlandığını ve disiplinli bir kişilik kazandırdığını vurgulayan Yayla, “Uygulamalarda kullanılan materyallerin renk-boyut-şekil özellikleri sayesinde müfredat konularını öğretiminin daha hızlı bir şekilde uygulamasına yardımcı oluyor. Ayrıca okulu zorunlu değil, eğlenerek eğitim veren bir kurum haline getiriyor.” şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER