ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Eylül 2013 Cuma 15:51

Şahinbey Belediyesi okul birincisi 151 öğrenciye dizüstü bilgisayar hediye etti

Şahinbey Belediyesi okul birincisi 151 öğrenciye dizüstü bilgisayar hediye etti


Eğitimde başarının teşvik edilmesi adına 4 yılda 577 okul birincisi öğrenciye dizüstü bilgisayar hediye eden Şahinbey Belediyesi, 2012-2013 eğitim öğretim yılında ilköğretim, ortaöğretim okul birincileri ve Türkiye geneli SBS ve LYS’de ilk 500’e giren Şahinbeyli 151 öğrenciye dizüstü bilgisayar hediye etti.

Şahinbey Kültür merkezinde gerçekleşen hediye töreninde protokol üyeleri dereceye giren 151 öğrenciye tek tek diz üstü bilgisayarını verdi. Bilgisayarlarına kavuşan öğrencilerin mutluluğu yüzlerine yansıdı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan programa Gaziantep Valisi Erdal Ata, AK Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulhalim Ünverdi, Meclis Üyeleri, Şahinbey Belediye Başkan Yardımcıları, Daire Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, eğitimin önemine değinerek, "4 yılda 577 okul birincisi öğrencimize dizüstü bilgisayar hediye ettik. İki yıldır üniversite sınavında Gaziantep birincisine araba hediye ediyoruz. gençlik merkezi ve sosyal tesislerimizde toplam 35 bin öğrencimize ücretsiz SBS ve YGS eğitimi verdik. Bu yıl sınava giren 2053 öğrencimizin 1785 tanesi Fen ve Anadolu liselerine yerleşti. YGS’de sınava giren 1438 öğrencimizden 1122 tanesi üniversiteye yerleşti. Son 4 yılda sosyal tesislerimizde 114 bin 327 kursiyerimiz eğitim aldı. Şuanda 30 ayrı branşta 34 bin 600 kursiyerimiz eğitim almaktadır." dedi.

Eğitime verdiği desteklerden dolayı Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür eden Vali Erdal Ata, Belediye Başkanı Tahmazoğlu’nun bir belediye başkanı değil adeta eğitimci gibi çalıştığını ifade etti. Ata, "Geçen hafta eğitim öğretimin başladığı dönemde yaklaşık bizim öğrenci sayımız 522 bin ama kayıtlar devam ediyor. Biraz önce aldığım bilgiye göre 530 binleri buldu bu sayı. Geçen sene 478 bindi bu rakam. Baktığımız zaman aşağı yukarı neredeyse bir yıllık dönemde öğrenci sayımızdaki artış 50 bini buluyor." diye konuştu

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER