ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 12:00

Şahinbey Belediyesi 5 yılda yapılan asfalt çalışmasını bir yılda yaptı


Yeni açılan Şahinbey Belediyesi Asfalt Plenti ve Müteahhitler aracılığı ile iki kolda birden asfalt çalışmasını sürdürdüklerini ifade eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 2013 yılı içerisinde 165 bin ton asfalt çalışması yaparak, beş yılda yapılan asfalt çalışmasını bir yılda yaptıklarını ve rekora koştuklarını söyledi.

Akdere Mahallesi'nde yapılan asfalt çalışmalarını yakından takip ederekip vatandaşların sorunlarını dinleyen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, belediye bünyesinde kurulan Asfalt Plenti sayesine asfalt döküm oranını arttırdıklarını dile getirdi. Başkan Tahmazoğlu, "Şahinbey’in güney kesimi dediğimiz Perilikaya, Serinevler, Fırat, Beybahçe, Akdere, Vatan, Beydilli, Dumlupınar, Kahvelipınar, Düztepe, Esentepe, Güneş, Güzelvadi ve Mimar Sinan Mahallelerimizin tamamında asfalt yenileme çalışmalarımızı tamamlamış bulunmaktayız. Bu yıl toplam 165 bin ton asfalt dökerek bir rekora imza attık. Geçen 5 yılda dökülen asfaltın tamamını 1 yılda dökmüş olduk." dedi.

İhtiyaç duyulan tüm sokaklarda asfalt yenileme çalışmalarının devam ettiği bilgisini veren Tahmazoğlu, hem eski mahallelerin hem de yeni kurulan Akkent, Mavikent ve Bülbülzade mahalleri ile Kızılhisar, Onkoloji Hastanesi civarında asfaltlama çalışmalarını sürdürdüklerini açıkladı. Tahmazoğlu, "Amacımız vatandaşlarımızın seyahatlerini şehir içi ulaşımlarını hem güvenli hem rahat bir şekilde konforlu bir şekilde yapması. Ziyaret ettiğimiz mahallelerimizde vatandaşlarımız da muhtarlarımız da bu çalışmalardan oldukça memnun, biz de görevimizi yerine getirmenin gurur içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ben çalışan arkadaşlarımıza ve ekibimize teşekkür ediyorum." açıklamalarına yer verdi.

Asfalt çalışma alanlarınız Başkan Tahmazoğlu ile birlikte gezen Akdere Mahalle Muhtarı Murat Serkal ise 15 yıldan beri kendilerine gelen ilk yeni asfalt çalışma yapıldığını vurgulayarak Şahinbey Belediyesine teşekkür etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER