ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 13:28

Şahin: Bursa uluslar arası organizasyonların üssü olacak

Şahin: Bursa uluslar arası organizasyonların üssü olacak


 Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, Bursa’nın uluslar arası organizasyonların üssü olacağını söyledi.

        AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Süleyman Şahin’i ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Şahin, Bursa’daki genel yatırımlar, hayata geçirilen projeler, spor ve gençlik faaliyetleri ile ilgili konularda bilgilendirdi. Bursa’nın sporda zirveye çıkması için yürütülen çalışmalara verdiği önemli destekleri nedeniyle Çavuşoğlu’na teşekkür eden Şahin, son yıllarda il genelinde sporda önemli yatırımlar yapıldığını vurguladı.

        "ULUSLARARASI ORGANİZASYONLARIN ÜSSÜ OLMAYI PLANLIYORUZ"

        Bursa’da bütün spor dallarının gelişmesi için göreve geldikleri zaman ilin bir spor haritasını çıkardıklarını kaydeden Şahin, şu bilgileri verdi: "Eksikliği hissedilen branşları tespit edip bu alanlarda harekete geçtik. Okçuluk, kano, kürek, yelken, bisiklet, dağcılık, kış sporları, güreş, yüzme gibi birçok branşta önemli hamleler yaptık. Ayrıca federasyonlarla sıcak ve yakın ilişkiler kurarak birçok ulusal ve uluslararası organizasyonun Bursa’da yapılmasını sağladık. Yeni projeleri hayata geçireceğimiz Bursa’nın ulusal ve uluslararası organizasyonların üssü haline gelmesini hedefliyoruz. Yine gençlik hizmetlerinde de gençlik merkezlerimiz ile son iki yılda çok önemli işler yaparak Bakanlığımızın başlatmış olduğu birçok projeyi en etkin şekilde yürütüyoruz. Ayrıca Osmangazi ve Yunusemre Gençlik Merkezlerimizde on binlerce gencimize sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler çerçevesinde boş zamanlarının ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirilmesini fırsat vererek; topluma aktif vatandaşlar olarak katılmalarını sağlayıp aynı zamanda gençleri zararlı alışkanlıklardan korumaya yönelik çalışmalara da devam ediyoruz."

        Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ise Bursa’nın ekonomi, kültür ve turizm alanlarında olduğu gibi sporda da istenilen hedefe ulaşması için üzerlerine düşen görevleri yapmaya devam edeceklerini vurguladı. Ulusal ve uluslararası birçok organizasyona ev sahipliği yapan Bursa’nın sporda kat ettiği mesafenin gurur verici olduğunu sözlerine ekleyen Çavuşoğlu, sporda zirveye oturmasını arzuladıkları Bursa’nın hem uluslararası çapta büyük organizasyonlara ev sahipliği yapmasını hem Bursalı sporcuların bu organizasyonlara katılarak madalya almasını istediklerini söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER