ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Şubat 2014 Cumartesi 11:17

Şahikalı öğrenci judoda birinci

Şahikalı öğrenci judoda birinci


Giresun’da yapılan İller Arası Judo Turnuvası’nda Özel Şahika Salih Kalkavan İlköğretim Okulu öğrencilerinden Yunus Emre Taviloğlu birinci oldu.

Judo Antrenörü Akif Kalça, yaptığı açıklamada, merhum judo antrenörü Muzaffer Himmetoğlu anısına, Giresun’da düzenlenen turnuvaya Artvin, Rize, Trabzon, Ordu, Samsun, Çorum, Bayburt, Sinop, Zonguldak, Düzce, Tokat, Amasya, Sivas, Ankara, Bartın, Karabük ve İstanbul olmak üzere 17 ilden 235 sporcunun katıldığını söyledi.

Rize'de gençleri judo yapmaya yönledirdikleri zaman başarının geldiğini gördüklerini de belirten Kalça, "Minikler kategorisinde Rizeli judocular takım halinde birinci olurken Özel Şahika Salih Kalkavan İlkokulu öğrencilerimizden Yunus Emre Taviloğlu’da birinci olarak altın madalya kazandı." diyerek, şunları söyledi:

"Sporun ve sporcularımızın her daim yanında olan Sayın Valimiz Nurullah Çakır’a şükranlarımızı sunarken, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğümüz'ün imkânlarını kullanmamıza fırsat verip her koşulda bizlere destek olan Müdürümüz Mustafa Çelik’e teşekkür ederiz. Judo sporunda her geçen gün başarılarımıza bir yenisini ekliyoruz. Bu başarıları göz önünde bulundurarak Rizeli gençlerimizi Judo sporunu yapmaya davet ediyorum."
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER