ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 18:32

Sağlık Sohbetleri'nde öğrencilere ilk yardım anlatıldı

Sağlık Sohbetlerinde öğrencilere ilk yardım anlatıldı


Kayseri Melikgazi Belediyesi tarafından düzenlenen Sağlık Sohbetleri isimli söyleyişinin misafirleri öğrenciler oldu. Öğrencilere ilk yardım kursu eğitimi verildi ve uygulamalı olarak gösterildi.

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilk yardım konusunda öğrencilerin görsel olarak eğitilmesi amacı ile Sağlık Sohbetleri isimli söyleşi ile öğrencilere uygulamalı ilk yardım konusunun anlatıldığını söyledi. Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclisi’nin organizasyonunda gerçekleştirilen Sağlık Sohbetleri ile güncel sağlık konuları hakkında bireylerin bir bakıma ön sağlık bilgisi verildiğini merak ettikleri soruların cevaplarını uzman hekimlerden öğrendiklerini belirtti. Büyükkılıç, halk ve aile ve birey sağlığına büyük önem verdiklerini özellikle çocukların bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi için seminerler düzenlediklerini kaydetti.

Melikgazi Belediyesi Trafik Parkı Tesislerinde gerçekleştirilen ve trafik kazalarında ilk yardım konusunda Dr. Eylem Sert tarafından sağlık sohbetinde teorik ve uygulamalı ders verildi. İlk yardımının önemi, ilk yardımda hastaya nasıl ve ne şekilde müdahale edileceği, kırıklarda ilk müdahale, kan kaybının önlenmesi, kazazedenin şuurun açık tutulması, bayılmalarda ilk yardım, şoka giren kazazedelere müdahale gibi konularda bilgiler verildi. Sağlık sohbeti soru ve cevap şeklinde ve kaza yerinde uygulamalı olarak kaza yapmış bir maket üzerinde gösterilerek sona erdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER