ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 15:52

Sağlık personeli obezite taramasından geçti


Nevşehir Halk Sağlığı Müdürlüğü'nce, Sağlık Müdürlüğü personeli obezite taramasından geçirildi.

Halk Sağlığı Müdürlüğü, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şubesi, Obezite, Diyabet ve Metabolik Hastalıklar Birimi, Sağlık Bakanlığı'nın 2010 yılı içinde başlatmış olduğu 'Türkiye Obezite ile Mücadele ve Hareketli Hayat Programı' kapsamında, Sağlık Müdürlüğü personeline yönelik olarak bir tarama programı gerçekleştirdi. Tarama programı kapsamında, personele öncelikle anket uygulaması yapıldı, ardından personelin boy ve kilo ölçümü yapılarak Beden Kitle İndeksi (BKİ) hesaplandı.

Tarama programının öğleden sonraki bölümünde ise 'yeterli ve dengeli beslenme, obezite, fiziksel aktivite ve hareketli hayat' konularında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Sağlık Müdürlüğü personelinin yanı sıra Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Mahmut Aydın, Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Sezer Özdemir ile şube müdürleri de katıldı.

Bilgilendirme toplantısında Obezite, Diyabet ve Metabolik Hastalıklar Birimi'nde görevli ebe Tuğba Yalçın tarafından, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, obezite, tuz kullanımı ve diyabet konularında sunum eşliğinde bilgiler verildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER