ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ocak 2014 Salı 13:46

Sağlık kampüsü inşaatı nisanda başlayacak

Sağlık kampüsü inşaatı nisanda başlayacak


Erzurum Çat yolu üzerinde önceki yıl yapımına başlanan ve müteahhit firmalardan birinin yasaklı duruma düşmesiyle geçen yıl Danıştay kararıyla durdurulan Erzurum Sağlık Kampüsü inşaatının ihalesi yeniden yapıldı. İhaleyi alan firma Nisan ayında durdurulan kampüs hastanesi inşaat çalışmalarını başlatacak.

Danıştay kararı sonrasında geçen yıl tasfiye edilen kampüs hastanesi inşaatı kaldığı yerden devam edecek. Şehir hastanesi projesinde sağlık müdürlüğü hizmet binası, halk sağlığı hizmet binası, genel sekreterlik hizmet binası, 2 adet bin 300 kapasiteli otopark, kreş binası yer alıyor.

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Serhat Vançelik, kampüs hastanesi ihalesinin gerçekleştirildiğini ve Nisan ayında başlayacak olan inşaat sezonu ile çalışmaların yeniden başlatılacağını dile getirdi. Erzurum’un sağlık alanında bölgenin lokomotifi olduğuna dikkat çeken Doç. Dr. Vançelik, “Bilindiği üzere yapımı devam etmek üzere iken, müteahhit firmalardan birinin yasaklı duruma düşmesi sonucunda inşaatı durdurulan Erzurum Sağlık Kampüsü inşaatı, daha önce de açıklamış olduğumuz gibi Sağlık Bakanlığımız tarafından yeniden ihale sürecine alınmış olup, 10 Ocak günü ön yeterlilik ihalesi yapılmıştır. İhaleye 17 firma katılmış ve 40 gün yasal değerlendirme süreci yaşanacaktır. Ardından, 10 gün içerisinde nihai ihaleye çıkılacaktır. Böylece Erzurum’un inşaat sezonu olan Nisan ayında inşaata tekrar başlanacaktır. Kampüs hastanesinin inşaatının tamamlanmasıyla şehrimiz bölge ülke ve illerin sağlık merkezi haline gelecek." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER