ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL5°C
Karla Karışık Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 14:47

Sağlık gönüllülerinden Kaymakam Taştan’a 'hoş geldin' ziyareti


Mersin’in Erdemli ilçesinde faaliyet gösteren Sağlık Gönüllüleri Derneği (DERMAN) yönetimi, Bursa Osmangazi’den Erdemli’ye atanan kaymakam Osman Taştan’a hayırlı osun ziyaretinde bulundu.

Faaliyetleriyle ilgili Kaymakam Taştan’a bilgi veren Dernek Başkan Yardımcısı Abdülkadir Baştürk, gerek sağlık konusunda gerekse de sosyal anlamda yaptıkları etkinliklerle ilçenin gelişimine katkı sunmayı amaçladıklarını söyledi. Yardım faaliyetlerini önemsediklerini belirten Baştürk, Türkiye'ye sığınan ve kendi ülkelerinde zor durumda olan Suriyeliler için başlattıkları kampanyayı anlattı. Okullarda sağlık taramaları yaptıklarını vurgulayan Baştürk, “Köy okullarında ve ilçe merkezimizdeki okullarda sağlık taramalarımız oldu. Velilerimiz, öğrencilerimiz, idarecilerimiz bu faaliyetlerden memnun kaldılar. Bu güzel faaliyetleri sürdürme gayretinde olacağız.” diye konuştu.

Vakıf ruhu ve yardımlaşmanın önemli olduğunu vurgulayan Kaymakam Taştan, “Hayır işleri hakkında küçük çaplı bir araştırmam oldu. Şunu görüyoruz ki bir toplumda hayır işleri ne kadar yaygınsa, o toplum kendi çağının en gelişmiş ülkelerinden birisi haline geliyor. Hayır işlerinin başında vakıflar gelir ve tarihe baktığımızda, vakıf müessesesinin en yaygın olduğu devlette Osmanlı'dır. Tarihte de bütün medeniyetler neye değer verdilerse onun inşasını daha görkemli ve daha kalıcı yapmışlar. Osmanlı’nın bir cihan imparatorluğuna yürüyüşünün altında bu tür hassasiyetler aramak lazım. Türkiye’de bugün yardımlaşma konusunun en dikkat çekilmesi gereken konu olduğunu düşünüyorum.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER