ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2014 Salı 14:02

SAGİKAD’dan kadınlara yönelik 'yönetici asistanlığı' kursu

SAGİKADdan kadınlara yönelik yönetici asistanlığı kursu


Samsun Girişimci Kadınlar Derneği (SAGİKAD) İçişleri Bakanlığı’nın desteklediği ‘Kadınların İstihdamını ve Girişimciliğini Arttırma Projesi’ kapsamında ‘yönetici asistanlığı’ kursu düzenleyecek.

SAGİKAD olarak, bir taraftan sanayici ve iş insanlarının, uluslar arası pazarlarda rekabet edebilecek bilgi ve becerilerle donatılmasına; diğer taraftan da sosyal sorumluluklarının gereği olarak, Samsun’un kalkınmasına katkı sağlamak için akılcı, bilimsel ve uygulanabilir çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyleyen SAGİKAD Başkan Yardımcısı Bilge Şahin, "İş dünyası güncelliğini yitirmiş, pratikte uygulama özelliği olmayan eğitim programlarından mezun olan gençleri istihdam etmek istemiyor. İş dünyası, kendisine para, zaman ve emek kazandıracak, iyi eğitim görmüş, kendini sürekli yenileyen, ekip çalışmasına yatkın kalifiye eleman arıyor. Kısaca ifade etmek gerekirse; bir tarafta vasıfsız gençlerimiz iş ararken, diğer tarafta da işletmelerimiz eğitimli iş gücü arıyor. Biz de SAGİKAD olarak kadınlarımızın hem meslek sahibi olmalarını hem de iş dünyasının aradığı nitelikte elemanları iş dünyasına kazandırmak için Yönetici Asistanlığı kursunu açıyoruz." dedi.

20 İŞSİZ KADINA 440 SAAT MESLEKİ EĞİTİM

‘Yönetici Asistanlığı’ kursuyla 20 işsiz kadına ‘Yönetici Asistanlığı’ eğitimi vereceklerini söyleyen Şahin, "Eğitimlerimiz 10 Mart’ta başlayacak. Kursiyerlerimize 3 ay süreyle toplam 440 saat eğitim vereceğiz. Teorik eğitimlerinin yanı sıra bir ayda iş yerlerinde staj görmelerini sağlayacağız. Eğitimlerimiz sonunda kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifika vereceğiz. Eğitimlere katılacaklara, doküman hazırlama, iş yazışmaları, büro yönetimi ve teknikleri, dosyalama sistemi, iletişim, toplantı ve seyahat eğitimleri gibi konularda eğitimler verilecek. Eğitimlerini tamamlayan kadınlarımızın işe yerleştirilmelerine öncülük edeceğiz. Hedefimiz kurslardan başarıyla mezun olanların en az yüzde 50’sini bir iş sahibi yapmaktır." şeklinde konuştu.

SON BAŞVURU TARİHİ 5 MART

‘Yönetici Asistanlığı’ kursuna başvuruda bulunmak için 18-35 yaş arasında en az lise mezunu İŞKUR’a kayıtlı olmanın yeterli olduğunu söyleyen Şahin, kursun ücretsiz olduğunu belirterek başvuruların www.sagikadproje.com adresinden yapıldığını söyleyerek kursa son başvuru tarihinin 5 Mart olduğunun altını çizdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER