ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 23:49

"Safranbolu’yu Boyayalım" yarışma ödülleri sahiplerini buldu


Karabük'ün Safranbolu İlçe Belediyesi Tarafından Düzenlenen "Safranbolu'yu Boyayalım" yarışmasında dereceye girenlere ödülleri Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Derin tarafından verildi. Yarışmada 1. bisiklet, 2. fotoğraf makinası, 3. ise MP3 player ile ödüllendirilirken, mansiyon alan 2 öğrenciyede boyama seti hediye edildi.

Törende bir konuşma yapan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy; “Safranbolu’yu Boyayalım yarışması projemiz başarı ile sonuçlanmıştır. Buradaki en büyük amacımız Safranbolu'yu benimsetmek, tanıtmak ve korumaktı. Korumacılıkta bu seferki hedefimiz çocuklarılımızdı. Çünkü çocuklarımız bunun değerini bilirlerse, Safranbolu’nun özelliklerini ne kadar öğrenirlerse korumacılıkla ilgili o kadar bilgili olurlar, o kadar ilgili olurlar diye düşünüyorum. Öncelikle böylesi bir kitabı bizlere kazandıran Kültür Müdürlüğümüze, Okul Müdür ve öğretmenleri ile kitapları boyayarak yarışmaya katılan çocuklarımıza teşekkür ediyorum“ dedi.

Daha sonra başarılı olan öğrencilere hediyeleri verildi.

Safranbolu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen proje ile öğrencilerin Safranbolu’yu hem daha yakından tanıması, hem de korumacılığı küçük yaşta öğrenmeleri amaçlanmış, Safranbolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlatılan ve içeriğinde Safranbolu’da bulunan tarihi mekânların resimlerinin yer aldığı boyama kitabı 1200 öğrenciye dağıtılmış, 476 öğrenci yarışmaya başvuru yapmıştı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER