ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Eylül 2013 Çarşamba 15:05

Rizeli vatandaşlar balık fiyatlarından memnun

Rizeli vatandaşlar balık fiyatlarından memnun


Rize’de vatandaşlar, denizlerde 1 Eylül’de kalkan av yasağının ardından tezgahlarda yerini alan balık fiyatlarından memnun olduklarını söyledi. Palamudun tanesinin 5 liradan, hamsinin kilosunun ise 10 liradan satıldığı tezgahlarda ilerleyen günlerde fiyatlar daha da düşecek.

Balıkçı Nazım Öksüz, 1 Eylül’de sona eren av yasağından bu yana tezgahlarda fazla bir balık bolluğu yaşamadıklarını ifade ederek, "Balık sezonu tam gelmedi. 10-15 gün içerisinde sezona tam girmiş olacağız. Tezgahtaki fiyatlarımız normaldir. Balık ne kadar bol olursa fiyatlarımız o kadar ucuzlayacaktır. 700-800 gram gelen bir palamudu 5 liradan satıyoruz. Hamsi daha Karadeniz’de görülmedi. Tezgahlarımızdaki hamsi Marmara’dan geliyor. Hamsinin kilosunu da 10 liradan satıyoruz. Vatandaşlarımız ilerleyen günlerde daha da ucuz balık yiyecektir." dedi.

Vatandaşlar ise balık fiyatlarının, balık sezonunun tam gelmemesine rağmen uygun olduğunu ve fiyatlardan memnun olduklarını söyledi.

Rize’de bazı balık çeşitlerinin kilogram fiyatları ise şöyle: "İstavrit 7,5 lira, Hamsi 10 lira, Palamut (tanesi) 5 lira, Çinekop 15 lira, Torik 30 lira, Mezgit 15 lira, Somon 10 lira, Levrek 15 lira, Kötek 20 lira, Çupra 15 lira"


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER