ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Açık
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Ağustos 2014 Çarşamba 17:00

Rize'de aşırı yağışlardan şelale taştı

Rizede aşırı yağışlardan şelale taştı

Rize’nin Çayeli İlçesi Sırt Köyü sınırları içerisinde bulunan Ağaran Şelalesi’nde şelale suları bir anda taştı, taşkın yaklaşık dört saat sürdü.


Şelale sularının taşması sonrası turistler suların arasında oluşan adada araçlarının içerisine ve serenderlere sığındı. Bir süre önce çekilen fotoğraf ile yağışlar sonrası çekilen fotoğraf ise korku filmlerini andırıyor.

Çayeli AK Parti İl Genel Meclisi üyesi Cafer Kuru yaptığı açıklamada, “Şelalemiz her geçen gün daha fazla turist çekiyor. Yakın bir tarihte yatırım yapılarak şelale çevresinde istinat duvarları oluşturuldu. Yağışla birlikte bizi bölgeden arayan bir işletme sahibi, şelalenin taştığını, bir aracın mahsur kaldığını söyledi. Bu fotoğrafı çekerek bize gönderdi. İstinat duvarlarının yapılması ciddi hazarların yaşanmasını da önlemiş oldu. Şuan şelale çevresinde bir sıkıntı yok” şeklinde konuştu.

Ağaran Şelalesi Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Metin Saklı ise yaptığı açıklamada, “Şiddetli yağmur yağıyordu. Biz dere içerisindeki turistleri dereden çıkmaları konusunda uyardık. Bizi dinlemeyenler oldu. Sular bir anda taşınca derenin içerisinde oluşan adada mahsur kaldılar. Çok korktuk. Ancak yağmurun hafiflemesi ile sular çekildi. Sıkıntı yaşanmadı” ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER