ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 14:55

Reyyan Kapısı Ceyhan’da sahneledi

Reyyan Kapısı Ceyhanda sahneledi


Ceyhan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Ramazan etkinlikleri çerçevesinde sahnelenen ‘Reyyan Kapısı’ adlı tiyatro oyunu büyük beğeni topladı.

Namık Kemal Mahallesi konser alanında devam eden Ramazan etkinlikleri kapsamında Gözyaşı Geceleri Tiyatro Gurubu tarafından sahnelenen ‘Reyyan Kapısı’ adlı tiyatro oyunu hem güldürdü, hem de ağlattı. İlginin bir hayli büyük olduğu gösteriye Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, MHP Ceyhan İlçe Başkanı Nurettin Çetiner, çok sayıda davetli katıldı.
Programda Ramazan davulcusu söylediği Ramazan manileri ile gülümsetirken protokolden bahşiş toplamayı da ihmal etmedi. Gösteride sabır ve hoşgörü anlatılırken dünyevi aşktan ilahi aşkı ve Allah sevgisini bulan çalgıcı Ali´nin hikâyesi ise izleyenlere duygulu anlar yaşattı.

Mübarek Ramazan ayının ruhuna uygun olarak hazırlanan program beğeni ile izlenirken programın sonunda Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Gözyaşı Geceleri Tiyatro Grubu’nun yönetmeni, senaristi ve oyuncusu Haşim Akten´e çiçek ve plaket takdim etti.
Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, ‘Komşusu aç iken kendisi tok yatan bizden değildir’ hadisi şerifini hatırlatarak, "Açları doyurdum, çıplakları giydirdim diyen atamız Bilge Kaan’ın nesilleriyiz biz. Bu gün gerek İslam coğrafyasında gerekse Türk dünyasındaki zulümlere seyirci kalamayız. ‘Bir kötülük gördüğünüz zaman elle düzeltin. Buna gücü yetmezse dilinizle düzeltmeye çalışsın. Buna da gücü yetmezse kalben buğzedin.’ Hadisi şerifi var. Evet, rahmet ve bereket ayı onbir ayın sultanı Ramazan ayındayız. Bu gün bizlere böyle güzel bir program izleten, izletirken hem güldüren, hem ağlatan Gözyaşı Geceleri ekibine ve Program yapımcısı Haşim Atken Bey’e teşekkür ediyoruz.” dedi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER