ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Şubat 2014 Cuma 16:23

Reşit Muhtar Samsunlu musiki severleri mest etti

Reşit Muhtar Samsunlu musiki severleri mest etti


Samsun Memurlar Derneği (SAMED) ve Samsun Beyaz İnci Kadın Eğitim ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte sahne alan Reşit Muhtar, seslendirdiği birbirinden güzel türkülerle seyircinin beğenisini topladı.

Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat ve Kültür Merkezi'nde her iki dernek üyelerine ayrı ayrı konser veren Reşit Muhtar, Fethullah Gülen Hocaefendi'nin şiirlerini bestelediği Kırık Mızrap albümünde yer alan eserlerini seslendirdi. Seslendirdiği eserlerin makamları hakkında da ayrıntılı bilgi veren Muhtar, Türk Musikisindeki makam zenginliğine ve bu makamların insan sağlığı üzerindeki etkilerine de dikkat çekti. Seslendirdiği türkü ve şiirlerin arasında anlattığı bir birinden ilginç kıssa ve esprilerle programa katılanlara keyifli dakikalar yaşatan Reşit Muhtar, Fethullah Gülen Hocaefendi ve hizmet hareketine olan hayranlığını da dile getirdi. "Üç tane kızım var. Üçünü de ablalarına teslim ettim. Hepsi de dershanesinden üniversitesine kadar beni hiç üzmeden ve endişelendirmeden eğitimlerini tamamladılar." diyen Reşit Muhtar, bu harekete gönül ve destek veren herkese teşekkür etti.

Samsun Memurlar Derneği (SAMED) Başkanı Muhsin Bayrak ve Samsun Beyaz İnci Kadın Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Ayşe Yılmaz, düzenledikleri etkinlikle üyelerine farklı bir gece yaşattıkları dile getirdi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER